127 Saat (127 Hours)


Film dünyaca ünlü dağcı olan Aron Ralston’un başından geçen bir olaya dayanmakta. Aron  Ralston’u Örümcek Adam’dan tanıdığımız üzere James Franco oynamakta.

Aron genç bir dağcıdır ve hayatının yarısı kanyonlarda ve dağlarda geçmektedir. Deli dolu bir insandır ve kanyonda gezinirken iki kadına rastlar. Yollarını kaybetmiştirler. Aron onlarla tanışır ve onlara kanyonun en güzel yerlerinden bir yer gezdirir. Sonrasında Aron’un başına hesaba katmadığı birşey gelir. Aron bu sorundan kurtulmak için cesurca fikirler bulmak zorunda kalır.

Burdan sonra film hep aynı yerde ve tek kişiyle sürsede  en sonlarda daha da güzelleşiyor. Nefes nefese izleyeceğiniz, insanın kanını donduran tamamen gerçek bir hikayenin anlatıldığı film. Bu kadar az sahneye böyle bir senaryo ancak bu kadar iyi sığdırılabilirdi. Film kesinlikle izlemeye değer.

SANATT.com Puanı: Seyredilmeli

1 yorum

Yorum Yaz
  1. 1
    pato

    açıkça söylemek gerekirse bu tarz filmleri seven biriyseniz güzel olabilir ama ben beğenmedim.film sorunun başladığı yere kadar güzelce devam etti fakat ondan sonra kesinlikle vasattı.filmin başında yapması gereken işi sonunda yaptı.kesinlikle tavsiye etmiyorum 🙂

  2. 2
    kaan

    Filmi değerli kılan tek şey bana göre olayın gerçek bir hayat hikayesinden alınmış olması. Öteki türlü pek de izlenesi bir film değil.

+ Bir Yorum Bırak