Dünya Savaşı Z


Brad-Pitt-World-War-ZDünya Savaşı Z; 7.1’lik IMDb puanı ile başrolünde Brad Pitt’i seyrettiğimiz, 2013 yılında gösterime girmiş bir korku, dram ve aksiyon filmidir. Film Max Brooks’un 2006 tarihli World War Z adlı kitabından uyarlanmıştır.

Film; Çin’de ortaya çıkan bir virüsün insanları yaşayan ölüler haline getirmesini işlemektedir. En ufak sese bile duyarlı vahşi zombilerin sadece hasta bedenlere saldırmadığı bulgusunun Brad Pitt tarafından fark edilmesi, farklı ülkelere yolculuğu ve insanlar ile zombiler arasındaki savaşın hikayesi anlatılmaktadır. Birçok tarafıyla benzerlikler içeren “I am Legend” filminin kurgu ve oyunculuk açısından gerisinde kalmıştır.

Bir çok Amerikan filminde olduğu gibi Dünya Savaşı Z filminde de Amerikan askerî gücünün reklamı yapılmış ve İsrail ile müttefik olduğu da izleyicilerin dikkatine sunulmuştur. Bol aksiyonlu tam, olarak bağlantıların kurulamadığı film; 35. Moskova Uluslararası Film Festivali’nin açılışında gösterilmiştir. Evde canınız sıkıldığında vakit geçirmek için seyredilebilecek bir filmdir.

+ Henüz yorum yok

Yorum Yaz