Ebru Sergisi – İ. Sami Özen (Sona Erdi)


Kitre veya benzeri maddelerle yoğunluğu artırılmış, su üzerine özel fırçalar yardımıyla boyaların serpilip, orada meydana gelen desenlerin kağıda alınmasıyla elde edilen bir sanat eseri olan Ebruculuk, 20. yüzyıl başlarına gelindiğinde unutulma noktasına gelinmiştir. Bu sanatı tekrar hayata kazandırmayı çalışan insanları görmek bizlere umut veriyor.

Düzce’den kalkıp İstanbul’a gelen İbrahim Sami Özen liderliğinde birçok eserinin sergilendiği ve özellikle Sedat Kaya, Yusuf Parlak ve Ebubekir Altıok gibi akademisyenlerininde birbirinden güzel eserlerini birarada bulabileceğiniz harika bir sergi.

Sergiyi dolaşırken insanların size karşı ilgisi sizi memnun etmekle beraber, eserlerinin manalarını dinlerken sanatkarın eserle ne kadar iç içe yaşadığını açıkça görebiliyorsunuz.

Ayın 17’sinde bitecek olan sergi için yarın son gün. Sergi yerinin Taksim Metro İstasyonu olması ulaşım içinde kolaylık sağlayacaktır. Beğendiğiniz eserlere sahip olabileceğiniz bu güzel etkinliği kaçırmamanızı tavsiye ederim.

+ Henüz yorum yok

Yorum Yaz