Ejderhanı Nasıl Eğitirsin?


httydVikingleri ve ejderhalarla mücadelelerini Hiccup adlı küçük, sıradışı Vikingli üzerinden ele alan, halihazırda 8.1’lik IMDb puanı ile Top 250’de 172’nci sırada olan, DreamWorks yapımı animasyon film. 2010’da vizyona giren film Cressida Cowell’ın kitabının beyazperdeye aktarılmış halidir.

Küçük ve çelimsiz olan Hiccup, durumu nedeniyle bir Viking bile sayılmazken yine bir ejderha saldırısı sonucu kimsenin görüp vuramadığı bir ejderhayı vurur. Farklı kişiliği sebebiyle ejderhayı öldürmeyi beceremeyip serbest bırakınca ikisi arasındaki arkadaşlık ortaya çıkar. Bir süre ejderha arkadaşını kabilesinden saklamayı başarır ve bu süre boyunca da onu eğitir. Fakat kabilesinin bunu farketmesi pek de uzun sürmez. Her ne kadar onun arkadaş canlısı olduğunu anlatmaya çalışsa da başaramaz ve macera başlar.

Gerek Vikingler gerek ejderhalar olsun; film görsel açıdan tatmin ediyor izleyiciyi. Vikinglerin yaşam tarzları olabildiğince ele alınmış. Karakter yapılarına gelince; yetişkin Vikingler ile çocukları arasındaki yapı farkı direkt göze çarpıyor. Animasyon oluşu sebebiyle pek de mantık aramamak gerektiğinden “Olsun.” deyip geçiyoruz.

Vakit geçirmek istiyorsanız izleyebilirsiniz. Evde bir ufaklık var ve baş edemiyorsanız 1 buçuk saat oyalabilmeniz için iyi bir fırsat olacaktır.

SANATT Puanı: Seyredilebilir

1 yorum

Yorum Yaz

+ Bir Yorum Bırak