Evim Sensin


Özcan Deniz’in hem yönetmenliğini yaptığı hem de Fahriye Evcen ile birlikte baş rolünü oynadığı film. Ağlamak için sebep arayan tüm sinema severleri salonda gördüğümüz film de denebilir. “Bu filmde herkes ağlıyormuş.” lafını duyduğumda hali hazırda sahip olduğum ön yargılarım iki katına çıktı diyebilirim. Öte yandan filmin 2004 yapımı Güney Kore yapımı “A Moment to Remember” isimli filmin birebir kopyası olduğunu da öğrenmiş bulunmaktayım. Doğrusu bu değerli bilgiyi öğrendikten sonra kopya bir senaryo için iki saatinizi harcamış olmanın farkına varmak çok acı.

Tema olarak aşkı ele alan filmde; Özcan Deniz’i inşaat ustası, Fahriye Evcen’i de zengin inşaat sahibinin kızı olarak görüyoruz.

Konu itibariyle ise inşaatçı iş adamının kızının, inşaat ustası ile bir takım sebepler doğrultusunda karşılaşmaları ve aralarında başlayan ilişki anlatılıyor. Senaryo itibariyle filmin ilk yarısında dramaya dair en ufak bir şey bile göremiyoruz. Bunun ikinci yarıda gelecek hüzün dolu sahnelerin habercisi olduğunu da tahmin etmiyor değiliz. Oyunculuklar bakımından pek bir şey söyleyemeyeceğim. Ne iyi ne de kötü diyebilirim. Senaryonun çalıntı olması ise tam bir hayal kırıklığı.

Bu basit film hakkında daha fazla şey söylemeden özetleyecek olursak; hem vakit hem nakit kaybıdır diyebiliriz. Gözyaşlarıyla gelen hıçkırıklar arasında kopyalanmış bir senaryoyu seyretmeyi kimse istemez herhalde.

+ Henüz yorum yok

Yorum Yaz