Green Street Holigans 2


Pek çoğumuzun beğenerek izlediği Green Street Holigans’ın (Yeşil Sokak Holiganları) sözde devam filmi. İlk filmle yan yana konamayacak kadar basit bir film.

Baş rollerinde Ross McCall ve Graham McTavish’i gördüğümüz filmin tamamı hapishanede geçiyor.  Hapishanede geçirilen onca zamanın ilk filmle uzaktan yakından alakası olmadığını söyleyebiliriz. Anılardan bahsedilme yoluyla ilk filme dönüş yapılmaya çalışılmış olsa da başarısız bir girişim olmuş. En azından geçmişe dair görüntü kümeleri konularak, destekleyici bir unsur oluşturulabilirdi. İlk filmin aksine futbol bayağı bir geri planda kalmış. Futbola dair izlenimleri yalnızca; hücredeyken söylenen bir-iki cümlelik taraftar kıssası ve filmin sonundaki 5 dakika kadarlık futbolvari oyun sahnesinde edinebiliyoruz.

İlk filmi izlediyseniz, bu filmin bir devam niteliği bile taşımadığını fark edeceksiniz.  İzlemediyseniz de izledikten sonra sakın bu filmi ilk filmle ilişkilendirerek izleme düşüncesine kapılmayın.

Filmde dikkatimi çeken bir nokta vardı ki, yapılmaması gereken büyük bir hata! Bir sahnede Marc kendi telefonu olan N95’i konuşması için Dave’e veriyor ve telefonun modeli birden değişiyor. Daha ince bir telefon haline geliyor. Dave telefonu Marc’a geri verdiğinde ise yeniden N95 oluyor. Senaryo itibari ile zaten izleyici kitlesinin beğenisini kaybetmiş olan film, böyle bir hatayla da ne kadar basit bir film olduğunu gözler önüne seriyor.

Özetleyecek olursak; öylesine çekilmiş bir devam filmi. İlk film ile yakalanmış olan başarıyı ve ilk filmin adını kullanarak izleyici kitlesini çekmeyi amaçlayan bir film. Kesinlikle izlenmemesi gereken bir film demiyorum; ama beklentileri karşılamayan bir film olduğu kesin.

SANATT.com Puanı: Seyredilebilir

1 yorum

Yorum Yaz
  1. 1
    filmkolik

    1. si beni çok etkilemişti hatta hatta west ham premier ligdeki favori takımım haline bile gelmişti ama 2. Sinin 1. ile alakası bile yok boşa vakit kaybı:)

+ Bir Yorum Bırak