İlhami Atalay Sanat Galerisi


İlhami Atalay, 1948 Artvin doğumlu ressam. Pek çok başarıya imza atmış olan sanatçı, sanatını Gülhane’de bulunan İlhami Atalay Sanat Galerisi’nde sergiliyor.

 Mekan olarak rahatlıkla bulunabilecek bir yerde. Gülhane Parkı’nın giriş kapısının hemen yanındaki yokuşu 5-10 metre kadar çıktığınız vakit sağda kalıyor. İlk bakışta bir sanat galerisine girmiyormuş izlenimini edinseniz de, ilginç görünen giriş kısmını geçtiğinizde sanatın gerçek boyutuyla yüz yüze geliyorsunuz. Girişin serbest olduğu galeride alanın ufak olması nedeniyle mevcut eserlerin yalnızca bir kısmı sergilenebiliyor. Masaların üzerinde üst üste konmuş onlarca sanat eserini gördüğünüz vakit “Ne kadar da çok resim varmış?” diyorsunuz haliyle.

Sanatçının tarzının bazı resimlerde oldukça farklı olduğu görülüyor. Fütürist, ekspresyonist ve kübist sanat akımları başta olmak üzere pek çok farklı teknikte resim yaptığı belirtiliyor. Pek çok farklı motifi bir araya getirerek oluşturduğu yapıtlarına baktığınızda sizde farkı hissedeceksiniz.

Bu linkten sizler için seçtiğimiz fotoğraflara bakabilir, ziyaret etmeden önce fikir sahibi olabilirsiniz: https://www.flickr.com/photos/sanatt/sets/72157626610596199/

Ayrıca beğendiğiniz eseri satın alma imkanına da sahipsiniz. Sanatçının sitesine aşağıdaki linkten erişebilirsiniz. Siteye girdiğimizde dikkatimizi çeken ilk şey Atalay ailesinin bireylerinin tamamiyle ressam oluşu. Bu gerçekten dikkat çekiçi ve ilginç bir durum. Ayrıca site tasarımı da çok güzel.

https://www.ilhamiatalay.com

1 yorum

Yorum Yaz

+ Bir Yorum Bırak