Kan ve Kemik


Öncelikle belirteyim eski bir film. Film direkt hapishane de başlıyor. Başrol oyuncusu Michael Jai White. Filmde Bone’u canlandıran karakter. Film, Bone’a bir grubun saldırmasıyla başlıyor. Bu saatten sonra heyecan ve gerilim kesintisiz sürmekte.

Hapishanede arkadaşı öldürülen Bone, arkadaşının vasiyetini yerine getirmek için ölümü göze alıyor. Eamonn Walker (James), Bone’un arkadaşını kodese yollar ve amacı sevgilisini kendine almaktır.

Bone, kızı James’in elinden kurtarmaya çalışır. Para kazanmak ve sokak dövüşlerinde iyi bir adami olan James ile temasa geçebilmek için dövüşlere katılır. Tabi James’in adamı Hammerman hiç yenilmemiştir ve ona karşı dövüşebilmek için ada, şana ve üne ihtiyacı vardır.

Filmde pek çok sahnede kemik kırılmaları yer alıyor. Bu bazılarını rahatsız edebilir. Daha önce hiç bir filmde edilmeyen tarzda sözler “küfürler” duyarsanız şaşırmayın. 😛

Film genel olarak belli başlı oyuncular etrafında dönüyor. Kişilerin azlığı ve büyük bir kısmın sadece dövüş sahnelerinden oluşması biraz can sıkıcı olmuş. Öte yandan dramatik, yürek burkan ve acımasız sahneleri ise iç acıtan, etkileyici gösterimler olarak nitelendirebiliriz. Her şey bir yana, film bence mükemmel. Mutlak suretle izlemek lazım.

SANATT.com Puanı: Seyredilmeli

+ Henüz yorum yok

Yorum Yaz