Rush (Zafere Hücum)


rush-scene

Cinderella Man ve A Beautiful Mind filminin Oscar ödüllü yönetmeni Ron Howard’ın yönettiği filmin başrollerini Daniel Brühl ve Chris Hemsworth paylaşıyor. 1976 Formula 1 sezonu sürücüleri James Hunt ve Niki Lauda arasındaki rekabeti anlatan, senaryosunu Peter Morgan’ın yazdığı, 2013 ABD yapımı biyografik aksiyon filmidir. 2 Eylül 2013 tarihinde Londra’da 2013 Toronto Uluslararası Film Festivali’nde prömiyeri yapılmıştır.

Formula Grand Prix yarışlarındaki iki tane pilotun kıyasıya mücadelesini ele alan film; yarışçıların özel hayatlarını da mercek altına alan ve zafere giden yolda kısa bir yolun olmadığını ve hatanın asla yer almamaması gerektiğini izleyicilere sunar.

1976 yılında gerçekleşen Alman Grand Prix yarışında Niki Lauda’nın kullandığı Ferrari, 2. turun sonunda yaşadığı bir sorun nedeniyle kaza yaparak yarış dışı kalır ve bu kaza sonrasında Lauda yaralanır. James Hunt’ın zafer kazanması üzerine aradan geçen altı haftanın ardından, olağan hırsı ve öfkesiyle pistlere geri dönen Niki Lauda ve James Hunt’ın arasındaki mücadele İtalyan Grand Prix’i ile başlayarak takip eden yarışlarda katlanarak devam eder.

Kesinlikle izlenilmesi gereken, insanların kişisel önceliklerinin ve hayata bakışlarının yaptıkları işteki başarılarına etkisini ve çalışma hırsıyla disiplinin birbirini tamamlayan unsurlar olduğunu mükemmel şekilde anlatan bir filmdir..

+ Henüz yorum yok

Yorum Yaz