Sen Kimsin?


Henüz bugün vizyona giren ve başrolü Tolga Çevik olan Ozan Açıktan filmi. Reklamı iyi yapılmamış olduğundan olsa gerek ki fragmanına rağmen beklenilen ilgiyi görememiş bir film.

Bana göre casting Tolga Çevik dışında sükse oluşturmamış. İsmail Abi karakterini oynayan Köksal Engür’ün yerine mizahi anlamda daha tatmin edici bir oyuncu oynatılabilirdi. Zira film içinde yaptığı birçok espri yalnızca sıradan repliklermiş gibi geldi. Zeynep Özder’in rolü icabı kendisine verilen egoist zengin Türk kızı imajını realiteye döküp oynaması komedi filmi havasını fazlasıyla kaçırmış. Tek kelimeyle özetlemek gerekirse tiksindirdi. Bunun dışında Adnan karakterini oynayan Toprak Sergen olmuş.

Malesef bu film de diğer birçok Türk komedi filminde olduğu gibi fragmanından ibaret. Kurgu açıklıkları var. Senaryo üstün körü yazılmış. Komedi filmlerinde bu açıdan pek beklenti içine girmemek gerek; fakat yeterince gülemeyince arıyorsunuz ister istemez. Filmin en tatminkar edici sahnesi dedektif karakterinin pazarda sütyen satan tezgahtara bakarken yaşadığı parodi sahnesi oldu benim için. Pek görmeye alışık olmadığımız hoş bir sahneydi bu.

Komedi filmlerinde standartlarımız bir hayli düşük olduğundan, herşeye rağmen bu film olmuş benim için. Daha dolgun bir senaryoyla castingi sağlamlaştırarak çok daha iyisine ulaşılabilirdi.

SANATT.com Puanı: Seyredilebilir

+ Henüz yorum yok

Yorum Yaz