The Godfather 3’ün Farklı Sonla Biten Yeni Bir Versiyonu Vizyona Girecek


Paramount Pictures, Aralık ayında sinemalarda Francis Ford Coppola’nın “The Godfather 3”ünün yeni bir düzenlemesini ve restorasyonunu yayınlayacak ve ardından bir dijital ve bir DVD çıkışı olacak.

1990’da gösterime giren filmin adı “Mario Puzo’nun The Godfather Coda: The Death of Michael Corleone” adını aldı. Paramount Perşembe günü yaptığı açıklamada, yeni düzenlemenin Coppola ve senarist Mario Puzo’nun film için sahip olduğu orijinal vizyona ulaştığını söyledi.

“The Godfather III”, “The Godfather II” den 16 yıl sonra yayınlandı ve Al Pacino’dan Michael Corleone’nin ailesini suç işinden kurtarma çabalarına odaklandı. Diane Keaton ve Talia Shire rollerini tekrarladılar, ancak Robert Duvall, Tom Hagen olarak geri dönmeyi reddetti. Film yedi Oscar’a aday gösterildi. Coppola, kızı Sofia Coppola’yı Mary Corleone rolünü canlandırdı – bu performans eleştirmenler tarafından büyük ölçüde eleştirildi.

Coppola, “‘Mario Puzo’nun The Godfather Coda: The Death of Michael Corleone’, Mario’nun ve benim tercih ettiğim unvanın ve bizim ‘The Godfather 3’ haline gelme konusundaki orijinal niyetimizin bir kabulü.” dedi. “Finalin bu versiyonu için, Yeni bir başlangıç ​​ve bitiş yarattım ve bazı sahneleri, çekimleri ve müzik ipuçlarını yeniden düzenledim. Bu değişikliklerle ve geri yüklenen görüntü ve sesle, benim için The Godfather ve The Godfather II için daha uygun bir sonuç oldu. Jim Gianopulos’a ve Paramount’a yeniden ele almama izin verdikleri için minnettarım.”

Coppola ve prodüksiyon şirketi American Zoetrope, yeni sürümün ve orijinal The Godfather 3’ün kare kare restorasyonunu üstlenmek için orijinal negatifin 4K taramasından çalıştı.

Paramount Arşivleri kıdemli başkan yardımcısı Andrea Kalas, “Bay. Coppola, yeni kurgu üzerinde çalışırken restorasyonun her yönünü denetledi ve filmin sadece bozulmamış görünmesini ve sesinin aynı zamanda kişisel standartlarını ve yönetmenlik vizyonunu da karşılamasını sağladı.” dedi

Kaynak: Variety.com

+ Henüz yorum yok

Yorum Yaz