The Pursuit Of Happyness


jaden-will-smith-the-pursuit-of-happynessGabriele Muccino’nun yönettiği, Will Smith ve oğlu Jaden Smith’in başrolü paylaştığı film; milyoner yatırımcı Chris Gardner’ın gerçek hayat hikayesini anlatan bir biyografi niteliğindedir. 2006 yapımı olan filmin IMDb puanı 7.8’dir.

Will Smith, filmdeki performansı ile Akademi Ödülleri ve Altın Küre’de En İyi Erkek Oyuncu ödülüne aday gösterilmiştir.

Chris Gardner; işinde sorunlar yaşayan, maddi açıdan sarsıntıda olan, aynı zamanda bu sebeplerden ötürü eşi tarafından terk edilen iyi bir babadır. Christopher adındaki oğulları da babasının yanında kalır. Karısının terk edişi de yetmezmiş gibi bir de ev sahibi dışarı atar baba ve oğlu. Sokaklarda kalıp; tuvaletlerde, düşkünler evinde çalışarak ayakta durmaya çalışır.

Filmdeki en çarpıcı repliklerden biri de  babanın oğluna öğüdüdür:

“Sana hayatın boyunca birileri bir şeyleri yapamadığını, yapamayacağını, diğerleri kadar iyi olmadığını söyleyecek; ama sen eğer bir şey istiyorsan onu gidip alacaksın, bu kadar. Hiç kimse seni durdurmasın yapmak istediğin bir şey varsa bunu yaparsın.” 

Oğlunun sevgisi bu mücadeleci baba için her şeydir. Ve sevgiye eklenen bir var olma savaşı, hiç şüphesiz, vakti geldiğinde en mükemmel kapıları açacaktır.

+ Henüz yorum yok

Yorum Yaz