Uzun Hikaye


Uzun-Hikaye_PressMustafa Kutlu’nun Osman Sınav tarafından beyaz perdeye aktarılan bir başka hikayesi: Uzun Hikâye. Diyar diyar dolaşan “Sosyalist” lakaplı Ali’nin hayatını ele alıyor. Bu filmi 11 yıldır çekmek istediğini söyleyen Osman Sınav, başrolde seyrettiğimiz Kenan İmirzalıoğlu’nun da 11 yıldır oynamak istediğini belirtiyor.

Kısaca özetleyecek olursak doğrunun peşinden koşan Ali’nin belirli bir yerde barınamaması, karısı ve oğlu ile birlikte sürekli göç halinde oluşu ve bu süreçte yaşadıkları ele alınıyor. Yukarıda da belirttiğim gibi Kenan İmirzalıoğlu’nu “Ali” olarak, Tuğçe Kazaz’ı da kendisine karısı olarak eşlik ederken seyrediyoruz.

Kenan İmirzalıoğlu ve Tuğçe Kazaz’ın yanı sıra filmde; Şükrü Efendi rolünde Cengiz Bozkurt’u, Ali’nin oğlu Mustafa rolünde ise sırasıyla Batuhan Karacakaya ve Ushan Çakır’ı seyrediyoruz.

Oyunculuklar bakımından değerlendirecek olursak; Kenan İmirzalıoğlu’nun yine kusursuza yakın performans sergilediğini söyleyebiliriz. İzleyenleri bir kez daha kendisine hayran bırakmayı başarıyor. Tuğçe Kazaz’ın oyunculuğu da fena sayılmazdı; fakat Kenan İmirzalıoğlu ile pek de uyumlu göründükleri söylenemez. Karaktere daha çok yakışacak bir sanatçı bulunabilirdi. Cengiz Bozkurt ise her zamanki performansından aşağı kalmıyor açıkçası.

Hikayeyi okumadığımdan nasıl uyarlandığı konusunda yorum yapamayacağım. Fakat uyarlama bir film olmadığını düşünerek izleyecek olursanız beğeneceğiniz bir film olduğunu düşünüyorum. İyi seyirler.

+ Henüz yorum yok

Yorum Yaz